71 ciał uchodźców w ciężarówce… także dzieci. Aresztowano 7 osób

Węgierska Policja potwierdziła w piątek, że zostało zatrzymanych 7 osób na Węgrzech  – pięciu Bułgarów i Afgańczyk. Wcześniej aresztowano obywatela Bułgarii libańskiego pochodzenia, który był właścicielem pojazdu i najprawdopodobniej członkiem międzynarodowego gangu przemytników ludzi.

W czwartek, na austriackiej autostradzie, 50 km od Wiednia, znaleziono porzuconą ciężarówkę-chłodnię z węgierską rejestracją. Początkowo policjanci myśleli, że doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego, kiedy podeszli bliżej zobaczyli, że z ciężarówki kapie krew i czuć odór.

Jak potem się okazało w tracku znajdowały się zwłoki 71 osób, prawdopodobnie uchodźców z Syrii. Wśród nich były ciała 59 mężczyzn, ośmiu kobiet i  czworga dzieci. Najmłodsze miało 2 lata. Najprawdopodobniej wszyscy zmarli z braku dostępu do powietrza.

Policja podejrzewa, że śmierć nielegalnych imgirantów w trucku miała miejsce między  poniedziałkiem a środą, kiedy ciężarówka przemierzała autostradami kilku krajów europejskich, w tym Węgrzech i Austrii.

Przypuszcza się, że punktem docelowym były Niemcy.

Hans Peter Doskozil, szef policji w Burgenland powiedział, że jest w stanie potwierdzić tożsamość tylko jednej osoby, bo tylko przy jednej znaleziono dokumenty. Jest to Syryjczyk. Nie wyklucza się, że oprócz Syryjczyków znajdowały się w ciężarówce zwłoki obywateli Afganistanu i Azji Środkowej.

źródło: http://www.ctvnews.ca/world/arrests-after-71-migrants-found-dead-likely-suffocated-in-truck-1.2537073

bf6b7f_382ab604a45d47498acaf6bf49849a45.png_srb_p_587_306_75_22_0.50_1.20_0