Patriotyzm gospodarczy. Korzystaj z aplikacji Pola

Autor: Piotr Trudnowski

Widzieli Państwo przedświąteczny materiał w Wiadomościach TVP poświęcony aplikacji Pola i umacniającej się modzie na patriotyzm gospodarczy? Może trafili Państwo na materiał o naszej aplikacji do rozpoznawania polskich produktów w Teleexpressie, programie Jana Pospieszalskiego albo jeszcze innym programie telewizyjnym? Może czytali Państwo już dziś o Poli w najnowszym, poświątecznym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”, a może w poprzednich tygodniach w „Polityce”, „Naszym Dzienniku” albo „Gazecie Wyborczej”?

Słyszeli Państwo, że patriotyzm gospodarczy Polaków nie podoba się w Niemczech, czemu dał wyraz prześmiewczy reportaż w niemieckiej telewizji? 

[REPORTAŻ NIEMIECKIEJ TV O PATRIOTYZMIE GOSPODARCZYM W POLSCE]

Udało nam się sprawić, że o patriotyzmie gospodarczym Polaków naprawdę zrobiło się głośno i w kraju, i za granicą. Udało się to również dzięki Państwa dotychczasowemu wsparciu. Byli Państwo jednymi z pierwszych osób, które dzięki śledzeniu działalności Klubu Jagiellońskiego i włączaniu się w nasze obywatelskie akcje petycyjne poznały aplikację Pola. 

Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że używanie Poli to nie krótkotrwała moda, ale silny trend, który zaczyna zmieniać polską gospodarkę. Z aplikacji korzysta już 170 000 osób, które łącznie zeskanowały ponad 2 000 000 kodów kreskowych! A działamy przecież dopiero od kilku miesięcy – wystartowaliśmy w listopadzie… 

Chciałbym podziękować Państwu, że są Państwo z nami od początku. Chciałbym też raz jeszcze poprosić Państwa o przekazanie 1% podatku – jeżeli jeszcze Państwo tego nie zrobili – na rozwój aplikacji Pola i inne działania Klubu Jagiellońskiego związane z patriotyzmem gospodarczym. Wystarczy, że w odpowiednim miejscu formularza wpiszą Państwo nasz numer KRS:0000128315. 

Co konkretnie zamierzamy zrobić z pozyskanymi środkami? Pisała o tym do Państwa już w styczniu Ola Maciejewska. Nasze pomysły na rozwój znajdą Państwo tutaj. Tylko od Państwa wsparcia zależy, czy uda nam się je zrealizować. 

Dotychczas pracowaliśmy nad Polą bez żadnego stałego budżetu: aplikacja powstała dzięki ciężkiej pracy kilkunastu osób, które tworzyły aplikację zupełnie za darmo. Dzisiaj jednak mamy już narzędzie, o którym mówią polskie i światowe media i z którego korzystają codziennie dziesiątki tysięcy zakupowych patriotów.Żeby móc propagować patriotyzm na zakupach jeszcze skuteczniej po prostu potrzebujemy Państwa pomocy. 

Z wyrazami szacunku

Piotr Trudnowski

członek zarządu Klubu Jagiellońskiego

PS Mogą też Państwo – jeżeli na przykład obrali Państwo inny cel jako najbardziej godny przekazania 1% – wesprzeć nas niewielką darowizną. Można to zrobić zlecając przelew na konto… oczywiście w polskim banku 🙂

Klub Jagielloński

ul. Rynek Główny 34

31-010 Kraków

Nr konta: 47 1020 2892 0000 5102 0582 9454 (PKO BP S.A.)

Tytułem: Darowizna na cele statutowe: Pola

Screen Shot 2016-03-31 at 15.40.22