Rozpoczął się proces ws. lotu do Smoleńska

Rodziny ofiar oskarżyły 5 osób w trybie prywatnym o niedopełnienie obowiązków przy koordynacji i nadzorze organizacji lotu 10.04.2010 do Smoleńska.

Na ławie oskarżonych powinno zasiąść pięć osób – Tomasz Arabski, który pełnił wówczas funkcję szefa kancelarii premiera, dwoje urzędników kancelarii: Monika B. i Justyna G. i dwóch pracowników Ambasady Polskiej w Rosji: Grzegorz C. I Justyna G., ale Tomasz Arabski nie pojawił się na rozprawie w przeciwieństwie do 4 pozostałych oskarżonych.

Oskarżycielami jest 11 rodzin między innymi śp. Anny Walentynowicz, śp. Sławomira Skrzypka, śp. Zbigniewa Wassermanna  śp. Janusza Kochanowskiego.

W środę również, podczas sejmowej komisji obrony szef MON, Antoni Macierewicz przedstawił powody wznowienia badania okoliczności katastrofy smoleńskiej. Podkreślił, że powodem powołania tej komisji było ujawnienie ukrywanych lub nieznanych informacji mających istotne znaczenie dla badania katastrofy.

Przedstawił też nowe wątki ws. katastrofy smoleńskiej. “Trzeba odpowiedzieć na pytanie, dlaczego mimo posiadania informacji o tym, że samoloty, w tym także być może i prezydencki, były obarczone wadą fabryczną – nie zbadano tego elementu” – powiedział minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wyjaśniając powody wznowienia badania okoliczności katastrofy smoleńskiej.

„Wstydziliśmy się przed Europą, że są Polacy, którzy nie chcą odzyskać własności od Rosjan”.  Całość ostrego przemówienia Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicz skierowanego do poprzedniej ekipy rządzącej PO:

Zobacz Video tutaj

Screen Shot 2016-03-31 at 16.14.37