Koniec wojny handlowej między Kanadą a USA o etykiety na mięsie

Sprawa dotyczy wprowadzenia przez rząd USA wobec firm paczkujących mięso wieprzowe, drobiowe i wołowe wymogu podawania na etykiecie, gdzie były hodowane zwierzęta. Takie zalecenia stawiała umowa handlowa między państwami zrzeszonymi w NAFTA czyli USA, Kanadą i Meksykiem. 250 firm protestowało w tej sprawie, bo koszty takiej operacji to miliard dolarów rocznie.
Kanada w rewanżu zwróciła się do Światowej Organizacji Handlu (WTO) z siedzibą w Genewie o pozwolenie na możliwość odwetu wobec USA i obłożenie takimi samymi wymogami na wiele amerykańskich produktów, w tym wina i mrożonego soku pomarańczowego. Teraz wojna handlowa między Kanadą i USA wydaje się być zażegnana.
Kongres USA opracował przepisy, które uwzględniają uwagi kanadyjskich i meksykańskich hodowców krów i zrezygnował z obowiązku znakowania mięsa wołowego i wieprzowego, który był przedmiotem sporu w Światowej Organizacji Handlu.
Zobacz Codziennik Polonijny z 2013 roku, gdzie miał początek konflikt: tutaj
Projekt ustawy uchylające taki wymóg powinien być przekazany w najbliższych dniach. Ustawa musi przejść przez obie izby Kongresu i zostać podpisana przez Prezydenta USA.
Screen Shot 2015-12-16 at 08.54.02