Nożownik zaatakował 2 osoby w samym centrum Toronto

Ofiarą napadu nożownika był naukowiec prowadzący badania nad nowotworami.
Mark Ernsting, 39, został śmiertelnie ranny na zewnątrz domu przy ulicy McGill, w rejonie ulic Yonge i Gerrard. Zdarzenie miało miejesce o 9:30 wieczorem we wtorek.
Lekarze pogotowia ratunkowego wezwani na miejsce napadu stwierdzili, że mężczyzna znajduje się w stanie zagrażającym życiu. Po przewiezieniu do szpitala ofiara nożownika zmarła. Ernsting został zidentyfikowany jako biomedyczny inżynier, który pracował w Instytucie Badań nad Rakiem w Ontario.
Poszkodowany, który również był adiunktem na Uniwersytecie Ryerson, był na swoim zwykłym wieczornym spacerze, kiedy nieznany mężczyzna pchnął go nożem. Policjanci prowadzący dochodzenie uważają, że atak był spowodowany nieudanym napadem rabunkowym.
“Jesteśmy głęboko zasmuceni tragiczną śmiercią Mark Ernsting’a – był utalentowanym naukowcem i wspaniałą osobą” napisał OICR na Twitterze środę.
“Nie pierwszy raz widzieliśmy taśmę policji po drugiej stronie ulicy,ale to zdarzenie jest po prostu niedorzeczne” mówił Elaine Wilson, jeden z przyjaciół ofiary. ‘
John Tory, burmistrz Toronto, który również przyjechał na miejsce zdarzenia nie ukrywał szoku. “… to jest coś takiego, czego ludzie po prostu nie spodziewają się, że może się przytrafić w środku miasta – mówił poruszony dziennikarzom.
Około dwóch godzin przed Ernstingiem została pchnięta nożem na tle rabunkowym inna kobieta. Do zdarzenia doszło w rejonie ulic Yonge i Summerhill.
Policja uważa, że był to ten sam napastnik, który zaatakował naukowca.
Podejrzany został później aresztowany w pobliżu miejsca pierwszego ataku.
Calvin Michael Nimoh, 21, został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia. Nimoh pojawił się w sądzie w środę.
Dochodzenie jest w toku.
Screen Shot 2015-12-17 at 07.53.00