Po 38 latach znów uścisnął dłoń królowej Elżbiety II

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii Justin Trudeau nie mógł, choć na chwilę nie zawitać w Pałacu Buckingham. I chociaż w królewskich progach już kiedyś gościł to jako premier Kanady spotkał się, w środę, z królową Wielkiej Brytanii po raz pierwszy .
-“Bardzo miło cię znów zobaczyć. Spotykamy się ponownie tylko w innych okolicznościach , nieprawda?” – zwróciła się do Justina Trudeau, królowa Elżbieta II.
W 1977 roku, kiedy Trudeau był jeszcze dzieckiem, przybył do Pałacu Buckingham razem ze swoim ojcem, ówczesnym premierem Kanady,Pierre Trudeau. “Powiem ci, że jesteś o wiele wyższy, niż ostatnim razem, gdy się spotkaliśmy”
To krótkie spotkanie skomentował potem premier w Canada House, gdzie odsłonił kulisy wizyty w Wielkiej Brytanii w 1977 roku – “Mój tata był naprawdę dumny z tego, że mógł przedstawić swojego syna królowej”, powiedział.
“Jej Wysokość jest ważną częścią historii Kanady i jestem przekonany, pozostanie ważną częścią naszego dalszego rozwoju i naszej przyszłości.”
W komentarzach opublikowanych przez jego biuro w środę, Trudeau powiedział, że wie, jak bardzo jego ojciec lubił królową Elżbietę.
W Londynie Trudeau rozmawiał także z Davidem Cameronem na 10 Downing Street, w rezydencji i biurze premiera Wielkiej Brytanii.
Trudeau powiedział, że kiedy był tu jako dziecko wraz z ojcem, nie mógł wejść do pokoju, gdzie rozmawiali premier, Pierre Trudeau i Margaret Thatcher.
Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, premier Kanady, wykorzystał scenę międzynarodową do promowania planu jego liberalnego rządu w sprawie sprowadzenia syryjskich imigrantów. Decyzję o przyjęciu w Kanadzie 25.000 uchodźców do końca 2015 roku podawał jako przykład do naśladowania dla innych krajów.
Screen Shot 2015-11-26 at 07.59.27