6. rocznica Tragedii Smoleńskiej w Kanadzie – relacje filmowe z każdego roku

Minęło sześć lat od momentu, gdy zszokowała nas niedorzeczna informacja o śmierci 96 osób –  elity politycznej Polski. Choć do dzisiaj nie wiemy, co się naprawdę stało 10 kwietnia 2010, a pytań i wątpliwości jest coraz więcej, to przynajmniej mamy nadzieję, że obecna ekipa rządząca wyjaśni tę zagadkę do końca, choćby prawda była najstraszniejsza.

Byliśmy świadkami, jak rząd  Tuska szydził z “rodzin smoleńskich”, które zmuszone były, często bez przysługującego im prawa do przeżycia żałoby,  prywatnie zaangażować się w wyjaśnienie tej tragedii… bo zabrakło dla nich wsparcia od ich własnego państwa. Wielu z tych sponiewieranych, mimo tragedii (a może właśnie dlatego) bliskich ofiar gościliśmy w Kanadzie oddając im należne współczucie i oferując pomoc, na ile to było możliwe.

Bez fałszywej skromności możemy sobie dzisiaj powiedzieć, że Polonia kanadyjska zdała w tym czasie egzamin z patriotyzmu. Dowodem na to są nie tylko manifestacje domagające się międzynarodowego śledztwa czy dziesiątki spotkań z naukowcami przybliżającymi okoliczności tragedii, to także wiele prywatnego czasu, wiele wyrzeczeń ze strony wielu osób, aby przedrzeć się z tym informacjami do kanadyjskich mediów.

Zobaczcie relacje filmowe z Kanady, z rocznic Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, na przestrzeni minionych lat:

Screen Shot 2016-04-10 at 08.31.14