Za 400 dolarów wynajął pudło do spania w mieszkaniu kolegi VIDEO

Peter Berkowitz płacił 400 dolarów za możliwość mieszkania w pudle zbudowanym z listewek, w sypialni swojego kolegi. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko wysokim czynszom w San Francisco. Ostatnia podwyżka cen mieszkań w tym mieście wywindowała tak ich ceny, że San Francisco stało się jednym z najdroższych pod tym względem miast Ameryki Północnej.  Średni miesięczny czynsz za kawalerkę wynosi około 3500 dolarów.

Protest Berkowitz’a przyniósł mu promocję medialną między innymi w “The Guardian”, “Time” i the Telegraph.

W wywiadzie dla CTV News Channel, Berkowitz powiedział, że nie przeszkadza mu życie na małej przestrzeni, ale mimo to traktuje je jako tymczasowe lokum. Dodał, że jego historia zyskała powszechną uwagę i przy okazji wypłynęły historie innych osób, które wynajmowały szafy lub części kanapy.

“Jest wielu ludzi, którzy uważają, że to co robię jest naprawdę szalone. Nie wydaje mi się, żeby było to bardziej szalone, niż wysokie ceny wynajmu mieszkań”.

Niestety skandalista został zmuszony do spakowania swoich rzeczy i zlikwidowania swojej sypialni za 400 dolarów, bo okazało się to niebezpieczne dla pozostałych lokatorów budynku.

Służby przeciwpożarowe uznały, że 8,5 metra kwadratowego drewnianej sypialni stanowi, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zagrożenie pożarowe. Berkowitz będzie więc musiał szukać kolejnych nieszablonowych form protestu przeciwko wysokim cenom mieszkań.

The Guardian przytacza wywiad z Williamem Strawnem, dyrektorem działu inspekcji budowlanej miasta San Francisco, który stwierdził, że przepisy budowlane są “dość restrykcyjne”, jeśli chodzi o utworzenie nowej sypialni w mieszkaniu.

“Kreatywność w walce z trudnym rynkiem mieszkaniowym – jak najbardziej jestem za, ale trzeba jeszcze przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa” – przekonywał Strawn.

Zobacz video: tutaj

źródło: The Guardian

 

Screen Shot 2016-04-15 at 08.34.58