„Jesteśmy z mamy i taty” – Dolce&Gabbana oddają cześć rodzinie VIDEO

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby duet słynnych projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana nie był gejami. Trzeba mieć odwagę, bo natychmiast środowisko gejowskie na czele z Eltonem Johnem ogłosiło bojkot ich marki. Z kolei zwolennicy tradycyjnej rodziny podpisują petycję wspierającą dwóch projektantów.

Wszystko zaczęło się od wywiadu, którego udzielili Domenico Dolce i Stefano Gabbana włoskiej „Panoramie”. Wyrazili wtedy swój sprzeciw tworzeniu rodzin z par homoseksualistów i adopcji dzieci przez takie pary. Dzieci z in vitro nazwali „syntetycznymi” uważając tę metodę zapłodnienia za nienaturalną. To właśnie najbardziej rozsierdziło Eltona Johna, który wraz z ze swoim „mężem” Davidem Furnishem wychowują, dzięki sztucznemu zapłodnieniu, dwoje dzieci. Brytyjski muzyk na Instagramie napisał:

„Jak śmiecie nazywać moje piękne dzieci syntetycznymi? Wstydźcie się za wygrażanie in vitro, to cud, który pozwolił mnóstwu ludziom, w tym gejom, spełnić swoje marzenia o posiadaniu dzieci. Wasze archaiczne myślenie, tak jak wasza moda nie idzie z duchem czasu. Nigdy nie będę nosić ciuchów od Dolce&Gabbana”.

Jednak, na forach społecznościowych to nie słowa Eltona Johna, a odważne w show-biznesie stwierdzenia w wywiadzie projektantów cieszą się większą popularnością.

Rodzina to nie kaprys – ważne jest w niej poczucie przynależności – mówił Stefano Gabbana. – Prokreacja powinna być aktem miłości. Powstajemy z mamy i taty, przynajmniej tak powinno być – dodał Domenico Dolce. Jest tylko jeden rodzaj rodziny – to tradycyjna rodzina. Sprzeciwiamy się adopcjom dzieci przez homoseksualistów. Mówimy „nie” dla chemicznego potomstwa i wynajmowania macicy: życie ma naturalny bieg, nie należy tego sztucznie zmieniać – zapewniali obaj w wywiadzie dla magazynu „Panorama”.

W poniedziałek, projektanci wydali oświadczenie odnoszące się do bojkotu ich marki, do którego nawoływał Elton John. – Stale wierzymy w demokrację i fundamentalną zasadę wolności wypowiedzi.

Nigdy nie było naszym celem ocenianie innych – wierzymy w wolność i miłość – pisał Stefano Gabbana.

Z kolei Domenico Dolce, który jest Sycylijczykiem napisał: „rodizna to miejsce, gdzie poznałem wartość miłości i rodziny, mówiłem jedynie o moich prywatnych odczuciach – bez oceniania wyborów innych ludzi.

Odczuciom właśnie jest poświęcony pokaz kolekcji Dolce&Gabbana na 2016 rok, gdzie na wybiegu modę prezentują modelki w ciąży, małe dzieci i młode mamy z dzidziusiami na rękach.

Zobacz tutaj