Liczba osób z demencją rośnie w zastraszającym tempie VIDEO

Z raportu opublikowanego we wtorek przez Alzheimer’s Disease International wynika, że z 35 mln osób chorych na demencję (w tym na Alzheimera) na świecie w 2009 roku liczba wzrosła do 47 mln obecnie.

58 procent wszystkich osób z demencją żyje w krajach rozwijających się, a do 2050 roku, prawie połowa wszystkich osób z chorobą będzie żyć w Azji.

Naukowcy przestrzegają, że jeśli nie odkryje się jakiegoś lekarstwa na tę chorobę i nie będzie przełomu w leczeniu jej to co każde 20 lat liczba chorych będzie się podwajała.

Eksperci szacują, że koszt leczenia skutków demencji może wzrosnąć w ciągu zaledwie trzech lat do biiona dolarów. W związku z tym Alzheimer’s Disease International wezwał rządy do wdrożenia procedur postępowania z chorymi opracowanymi przez tę organizację i przekazywania dodatkowych funduszy na badania dla naukowców, którzy szukają skutecznego lekarstwa na tę chorobę.

Pojęcie „demencja” odnosi się do obniżenia sprawności umysłowej, która uwydatnia się na różne sposoby, m. in. pojawiają się kłopoty z wykonywaniem prostych czynności, komunikacją międzyludzką. Osoba dotknięta demencją może potrzebować nieustannej opieki pielęgniarskiej.

Choroba Alzheimera jest jednym ze schorzeń, które powoduje demencję, wywołują ją jednak także: choroba Parkinsona, choroba Picka, choroba Huntingtona.

Screen Shot 2015-09-29 at 07.26.35

źródło:

http://www.huffingtonpost.ca/2015/08/25/report-nearly-47-million-people-have-dementia-numbers-will-likely-double-every-2-decades_n_8036080.html?utm_hp_ref=canada