Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Życzenia dla kanadyjskiej Polonii

2 maja to Dzień Polonii i Polaków za Granicą ustanowiony przez Senat RP w 2002 roku, “w uznaniu wielowiekowego wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości; za wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach, w celu potwierdzenia więzi z Macierzą i jedności wszystkich Polaków”.

Prezydent RP, Andrzej Duda złożył z tej okazji życzenia Polonii. Podziękował jej “za wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskich i europejskich wartości”.

“Z tej okazji gorąco dziękuję moim rodakom, mieszkającym poza granicami kraju za zaangażowanie w pracę, która służy pielęgniowaniu postaw patriotycznych, zachowaniu pamięci o polskiej historii, kulturze i tradycji”- podkreślił prezydent RP.

“Dzisiejszy dzień to Święto Polonii, jutrzejszy Polski i wszystkich Polaków. Z tej okazji składam Państwu podziękowanie za oddanie sprawom Ojczyzny oraz życzę sukcesów nie tylko w działalności publicznej, ale także w życiu osobistym i zapraszam do kraju, którego drzwi są zawsze dla was otwarte” – napisał minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. “Od Polonii oczekujemy też, że będzie rzecznikiem Polski w swoich krajach zamieszkania” – podkreślił.

2 maja to także Dzień Polskiej Flagi. Zobacz czym jest polska flaga dla kanadyjskiej Polonii. Tutaj 

Screen Shot 2016-05-02 at 07.39.31