Niemcy będą mierzyć inteligencję imigrantów? Tego chce Klaus Bouillon

Taki projekt przedstawił w “Rheinische Post” Klaus Bouillon, minister z landu Saara z partii(CDU) Angeli Merkel.

„Chcemy rozpocząć program pilotażowy aby poznać mocne strony imigrantów i zdobyć informacje na temat tego, czego powinniśmy ich uczyć” – powiedział Bouillon. Zapewnił też, że około sześciuset uchodźców zgłosiło się na ochotnika do udziału w tym eksperymencie. Bawarska Rada Biznesu opublikowała dane wskazujące braki w wykwalifikowaniu imigrantów. Zaprzeczają one mitom o architektach czy lekarzach, którzy mieliby opiekować się w przyszłości niemieckimi emerytami. Brakiem w Niemczech wykwalifikowanych kadr  argumentowała Angela Merkel “otwarcie na oścież drzwi dla imigrantów”.

 

Wypowiedź spotkała się z krytyką działaczy lokalnych partii: „to wzmocni stereotypy i może stać się źródłem dyskryminacji” powiedziała Petra Berg  z lokalnego SPD.

W 2015 roku do Niemiec wkroczyło około 1,1 mln tzw. uchodźców. Niemcy nie radzą sobie z tym problemem , coraz częściej dochodzi w tym kraju do podpaleń obozów dla uchodźców. Unia Europejska chce, aby liczbę imigrantów rozlokowywać w innych krajach UE według specjalnego algorytmu, biorącego pod uwagę m.in. liczbę mieszkańców i zamożność kraju.

źródło: Rheinische Post

Screen Shot 2016-05-16 at 15.00.27

Klaus Bouillon (fot. Rheinische Post)