Antypolska hucpa w Nowym Jorku. Polonia protestuje. Bezskutecznie.

Jak podaje polonijny “Nowy dziennik” przed konsulatem RP na Manhattanie doszło 5 maja do antypolskiej manifestacji. Organizatorem jej był rabin Zev Friedman, dziekan z Rambam Mesivta High School na Long Island. Przyprowadził swoich uczniów, aby protestowali przeciwko Polakom, którzy rzekomo ““w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemcy” . Powtarzał te brednie po Janie Tomaszu Grossie, który użył takiego, obraźliwego dla Polaków, określenia w kontekście stanowiska Polski wobec kryzysu imigranckiego.

Rabin przed konsulatem RP dawał lekcję “swojej i Grossa ” historii II wojny światowej.

“Polacy to antysemici odpowiedzialni za Holocaust” – tłumaczył przez megafon swoim uczniom.

“Jesteście odpowiedzialni za Holocaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci” – zwrócił się do Polaków.

Młodzi Żydzi nakłonieni przez swego nauczyciela przygotowali transparenty na przykład z hasłem: “wasz kraj jest przesiąknięty krwią”.

Najbardziej przykre jest to, że Amerykańska Polonia już blisko dwa tygodnie temu, tuż po tym niebywałym wydarzeniu, zwróciła się do polskich władz o interwencję w tej sprawie. Oprócz stwierdzenia, że zachowanie rabina było “skandaliczne” polska placówka nie podjęła żadnych kroków, aby wyciągnąć konsekwencje z tego wydarzenia.

Czy nadal minister Waszczykowski będzie się opierał przed wymianą dyplomacji w polskich ambasadach i konsulatach?

Screen Shot 2016-05-17 at 09.01.29

Zev Friedman,zdj. Nowy Dziennik