Zastrzelono kobietę w 20 miesiącu ciąży. Dziecko przeżyło.

20-tygodniowe dziecko jest w stanie krytycznym, ale stabilnym. Jego matka została zastrzelona w północno-zachodniej dzielnicy Toronto.

Candice Rochelle Bobb (35), mieszkanka Mississaugi była w 20 tygodniu ciąży – w połowie czasu do donoszenia ciąży, kiedy późno w niedzielę wieczorem padły strzały w samochodzie,  w rejonie Rexdale.
Kobieta,  która siedziała na tylnym siedzeniu samochodu, została postrzelona w klatkę piersiową i przewieziona do miejscowego szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon. Lekarze natychmiast zdecydowali o cesarskim cięciu, aby przyjąć na świat wcześniaka (do tej pory nazwa ta dotyczyła niemowląt urodzonych pomiędzy 22. a 37 tygodniem ciąży).

Na świecie zdarzały się już przypadki uratowania dzieci w 21 tygodniu ciąży. Szwedzi na przykład wykazali, że jest 10% szansa na przeżycie 22 tygodniowych płodów, 53% ma szans dziecko uratowane w 23.tygodniu ciąży, a w 26. tygodniu 85% szans.

W samochodzie było jeszcze trzech pasażerów. Żaden z nich nie odniósł obrażeń. Dwóch z nich współpracuje z policją, która prowadzi śledztwo. Na razie nie wiadomo, czy to Candice Rochelle Bobb była celem, czy był to przypadek.

Sierż. Mike Carbone prowadzący dochodzenie powiedział, że jest zbyt wcześnie na tym etapie śledztwa stwierdzić ile osób jest podejrzanych, czy strzelały z samochodu czy z zewnątrz. Policja szuka świadków zdarzenia.
Funkcjonariusze  zlokalizowali siedem łusek wystrzelonych z półautomatycznego pistoletu.

Od nowego roku do teraz odnotowano w Toronto już 29 zabójstw. W całym 2015 roku było ich 56.
Policyjne statystyki wskazują, że w nowym roku, w samym Toronto doszło do 135 strzelanin. W tym samym czasie, w 2015 roku doszło do 84. W porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza to 60% wzrost.
W 2014 roku, w tym samym czasie, odnotowano 60 strzelanin. W połowie maja 2013 roku było ich 78.

Screen Shot 2016-05-17 at 08.12.44

Candice Rochelle Bobb (zdjęcie udostępniła Policja w Toronto)