Prof. Legutko obnaża głupotę urzędników UE. VIDEO

Teatr absurdu – tak prof. Legutko podsumowuje debatę o praworządności w Polsce, która miała miejsce 13.09.2016 r. w Parlamencie Europejskim.

“Niestety mam wrażenie teatru absurdu, Unia Europejska przechodzi przez największy kryzys w swojej historii(…) a wy organizujecie debatę o Polsce. Ja myślę, że to z takiego powodu, iż wasi towarzysze stracili władzę monopolistyczną w Polsce i trudno jest wam to zaakceptować. Kiedy rządzili Polską niepodzielnie i robili różne okropne rzeczy, wam to nie przeszkadzało, byliście zachwyceni. (…) Autorzy rezolucji o Polsce mają gigantyczne uprzedzenie. Jak mam na przykład traktować zarzut, że minister środowiska zmienił zasadniczo skład ciała, które jest w istocie ciałem doradczym. Czemu piszecie o tym… to co, minister nie może zmieniać  składu doradczego, ma pytać was o zgodę? Przecież to jakiś absurd. Jak mam traktować fakt, ze autorom nie podoba się walka z kornikiem “drukarzem”,  który niszczy Puszczę Białowieską. Przecież większość z Was nie ma pojęcia , gdzie leży Puszcza Białowieska, co to jest Puszcza Białowieska, nic o tym nie wiecie, nie wiecie co to jest kornik “drukarz”. Skąd się bierze nagle taki mocny pogląd na walkę z kornikiem “drukarzem”? Ludzie, to nie jest sprawa na głosowanie większościowe, to jest sprawa na ekspertyzy, które i tak sa obarczone ryzykiem błędu. Nie udawajcie, że wiecie coś w tej sprawie, bo nic nie wiecie.

Prawda jest taka, że jesteście państwo organicznie niezdolni do zaakceptowania tego faktu, że mogą istnieć rządy i partie, które różnią się od was poglądami i że te poglądy mają. Pluralizm w UE to jest taki pluralizm, że w UE dobre są wszystkie poglądy pod warunkiem, że są zgodne z ortodoksją UE” – miażdży swoich przedmówców prof. Legutko.

Zobacz całe wystąpienie prof. Legutki: