Głupota elit europejskich – zobacz całą debatę w sprawie praworządności w Polsce VIDEO

14 grudnia w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Prof. Ryszard Legutko, jak zwykle celnie, wytknął niewiedzę i uprzedzenia europarlamentarzystów, zwłaszcza wiceprzewodniczącego Fransa Timmermans’a.

…Proszę państwa, jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, jest na ostatnim miejscu w tym niechlubnym rankingu, pana ojczyzna, panie wiceprzewodniczący Timmermans, Holandia jest natomiast bardzo wysoko w tej hierarchii. Może więc zajmiemy się takimi krajami jak Holandia i Belgia. Przyjedźcie do Polski i zobaczycie jak należy dbać o  prawa kobiet. Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, chociaż ta zasada nie obowiązuje elit europejskich…- ironizował prof. Legutko.

…Panie przewodniczący, ciągnie pan z uporem dla mnie niezrozumiałym sprawę Trybunału Konstytucyjnego domagając się,  aby Trybunał był zdominowany przez nominantów jednej strony politycznej. Ten zabieg został zastosowany w sposób, delikatnie mówiąc, nie do końca zgodny z prawem, pod koniec poprzedniej kadencji, w czasie poprzedniego rządu i pan wtedy nie zareagował. Dlaczego pan nie zareagował, dlaczego komisja nie zareagowała? Powiem panu dlaczego. Dlatego, że to była pańska strona polityczna. Poniekąd rozumiem, dlaczego pan uważa, że instytucje, również polskie,  powinny być zdominowane przez jedną stronę sporu politycznego. W UE od niepamiętnych czasów rządzi jedna konstelacja polityczna i państwo tak przyzwyczailiście się już do tego, że jeżeli gdzieś występuje jakieś zróżnicowanie to uważacie to za anomalię…perorował prof. Legutko

To tylko fragmenty z mocnego wystąpienia prof. Legutko. Warto jednak wysłuchać całej debaty, w szczególności zarzutów “z kosmosu” jak na przykład takiego,  że w Polsce zmusza się dziewczynki do małżeństw….