Beata Szydło w szpitalu. Wypadek kolumny rządowej z premierem Polski – VIDEO

Na szczęście szefowa rządu ma tylko lekkie obrażenia. Trafiła do jednego z małopolskich szpitali, gdzie zrobiono jej między innymi tomografię komputerową, aby wykluczyć obrażenia wewnętrzne. Do kolizji doszło w piątek wieczorem czasu polskiego, w Oświęcimiu. Pierwsza w kolumnie rządowa limuzyna wyprzedziła fiata Seicento, którym kierował 21-letni mężczyzna. Nagle skręcił on w lewo i spowodował zderzenie z drugim samochodem z rządowej kolumny, w którym jechała  Beata Szydło. Następnie auto zatrzymało się na drzewie. Obrażenia pani premier nie są poważne, ale musi zostać przez kilka dni na obserwacji w szpitalu. Dwóch fukcjonariuszy Biura Ochrony Rządu biorących udział w wypadku także trafiło do szpitala. Jeden z nich ma poważne złamania nóg i obrażenia miednicy. Sprawą zajmuje się ABW.

To już kolejny w krótkim odstępie czasu wypadek rządowych limuzyn.  Dwa tygodnie temu w Lubiczu zderzyło się kilka samochodów, w tym dwa auta z kolumny szefa MON. Antoni Macierewicz, wracający z sympozjum “Oblicza dumy Polaków” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, nie ucierpiał w zdarzeniu. Jego przebieg bada Żandarmeria Wojskowa.

21 listopada 2016 r. , w Izraelu doszło do drogowego incydentu, kiedy premier polskiego rządu jechała do Jerozolimy. Wtedy zderzyły się busy wiozące polską delegację, która  towarzyszyła Beacie Szydło w wizycie. Limuzyna z panią premier wyszła z kolizji bez szwanku.